Sezónu 2017/18 sme tento rok začali o dva týždne neskôr, v maďarskom Véneku. Na tieto preteky sme prišli už po tretí raz, takže okolie a trate sme dôverne poznali. Naposledy minulý rok sme si odniesli 1. (Lenka) a 2. (Patrik) miesto, a podobne sme chceli bojovať aj teraz.

Oba dni boli na severanov dosť teplé, s teplotami stabilne nad 15°C. Psíky bolo preto dôležité dobre schladiť už pred štartom. Prvý deň nám nezačal zle a napriek tomu, že naši štvornohý makači veľmi neobľubujú kamienkový podklad trate, sme vybehali Patrik 2. resp. Lenka 3. miesto. Psíky bežali dobre, my sme sa cítili tiež dobre, o to viac motivácie sme mali na druhý deň.

Straty sme mali síce o niečo väčšie, ale nie nedobehnuteľné. Druhý deň nám však nevyšiel, Patrik s Amorom šli rýchlejšie ako prvý deň, no bohužiaľ po chybe asi kilometer pred cieľom sa zamotali a statili niekoľko minút rozmotávaním šnúr. Našťastie však všetko dopadlo dobre a udržali 2. miesto. Hookymu trať druhý deň moc nevoňala a s Lenkou nakoniec síce uhájili 3. miesto, no veľmi spokojný však neboli.

Celkovo preteky hodnotíme pozitívne a sme radi, že sme si mohli vyskúšať trať vo Véneku. Tento týždeň nás však čakajú MSR, ktoré majú pre nás vyššiu prioritu, tak nám držte palce.

GALÉRIA: