Ako sa nám leto pomaly preklápa do druhej polovice, pokračujeme aj v letnej príprave. Prvý víkend bol v znamení FA Donovaly Night Run. Trať, dlhá 6.5km, sa ťahala po malebných zákutiach Donovál. Profil bol zvlnený a neposkytoval veľa priestoru na oddych. Naši bežci štartovali z konca štartového poľa, no darilo sa im predierať sa pomedzi asi 600 pretekárov. Nakoniec z toho bolo pre Patrika 80. miesto medzi mužmi a pre Lenku 143. miesto medzi ženami.

Fa Donovaly Night Run 1.8.2015

Nasledujúci víkend sme sa zúčastnili Husky HN Quadratlonu, spoluorganizovaného našim domovským Musherklubom Lučenec. Tohto preteku sme sa zúčastnili už po druhý rok v rade, aby sme otestovali svoje možnosti. Trať pretekov sa ťahala v nádhernom prostredí Nízkych Tatier a skladala sa z 0.35km dlhého plávania, 13.1km dlhého úseku MTB, 0.5km kánoe a na záver 4.1km behu. Plaveckú časť sme začali v druhej štartovej vlne, no vzhľadom na to že plávanie nepatrí medzi naše silné disciplíny, z vody sme vyšli v druhej polovici štartového poľa. Cyklistická časť nás oboch priblížila pretekárom na lepších pozíciách v našich kategóriách, a nasledovaná bola slušným výkonom v kánoe. Bežecký záver nás síce oboch stál na kopcovitej trati veľa síl, no podarilo sa nám obom zaznamenať výrazné časové zlepšenie v celkovom poradí v porovnaní s minulým rokom. Patrik obsadil v mužskej kategórii 15. miesto a Lenka sa medzi ženami umiestnila na 8. mieste.

11694090_1482769782037665_131792181829323503_n11855742_1482769915370985_5160330250745307520_n

Tretí víkend v rade bola v akcii na Kysuckom dogtrekkingu u medveďa už len Lenka. Čakala na ňu 30km dlhá trať a horúčavy, ktoré aj na Kysuciach dosahovali úroveň 34°C. Na trať sa vybrala s Hookym a po náročných šotolinových cestičkách nakoniec dobehli po krásne druhé miesto medzi ženami. Napriek vysokým teplotám to zvládli v čase tesne nad 4 hodiny.